Jaunumi leģendārā aktiera Paukštello dzīvē – vai satraukumam vairs nav pamta?

Mēdijos izskanējušas jaunas ziņas par leģendāro aktieri Jāni Paukštello. Portāls Džentlmenis.lv žurnālisti noskaidro vai satraukumam ir pamats.

Tomēr, pirms mēs apspriežam jaunākos notikumus, īss atgādinājums par pašu aktieri:

 

Jānis Paukštello dzimis 1951. gada 26. martā Jaunpiebalgā, četru bērnu ģimenē, kā jaunākais no viņiem. Viņš uzauga Jaunpiebalgas vidusskolā un pēc tam, no 1959. gada, apmeklēja Palsmanes internātskolu.

Vasarās viņš strādāja kā govju ganītājs Gaujmalā, bet pēc tam iestājās Murjāņu sporta internātskolā.

1969. gadā Jānis tika uzņemts Latvijas Universitātes Ekonomikas fakultātē, taču pēc kāda laika viņš redzēja sludinājumu Rīgas Kinoekrānā, kas vēlējās jaunus talantus Tautas kinoaktieru studijā. Paukštello izjuta, ka viņa īstais aicinājums ir aktiermāksla, un tāpēc viņš pameta universitāti.

Tomēr 1970. gadā viņš tika iesaukts obligātajā karadienestā. Pēc divu gadu dienesta, 1972. gadā, Paukštello atgriezās un iestājās Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijas Teātra fakultātē, Dailes teātra 5. studijā, kuras mācības bija sākušās gadu iepriekš.

 

Līdz 2017. gadam Jānis Paukštello aktīvi strādāja Dailes teātrī, vienlaikus piedaloties filmēšanā un spēlējot lomas arī citos teātros, tostarp Jaunajā Rīgas teātrī, Valmieras Drāmas teātrī un Skatuve pie režisores Annas Eižvertiņas. Viņš regulāri piedalījās arī televīzijas un radio projektos, kā arī dzejas programmās.

Jānis Paukštello ir viens no tiem aktieriem, kas ilgus gadus ir kopīgiem spēkiem radījuši tā saukto “dziedošā aktiera” tēlu. Jau 1978. gadā, kopā ar Ivaru Kalniņu, Andri Bērziņu un Vari Vētru, viņš izveidoja Dailes teātra aktieru vokālo ansambli, kuram komponists Raimonds Pauls devis nosaukumu “Mūžīgais unisons”. Šī bija viena no tām iezīmēm, kas padarīja viņu par ievērojamu personību teātra un mūzikas pasaulē.

1982. gadā Jānis Paukštello ar Raimonda Paula dziesmu “Cielaviņa” kļuva par Latvijas Radio raidījuma “Mikrofons” dziesmu aptaujas laureātu. Turpmāk viņš turpināja savu muzikālo darbību, koncertējot kopā ar aktieri Hariju Spanovski no 1998. gada līdz Spanovska aiziešanai 2013. gadā.

Pirmā no Jāņa Paukštello izpildītajām Raimonda Paula dziesmām Mikrofona aptaujā bija “Rozīt’ mana, nātru dārzā”, kas 1981. gadā ieņēma 4. vietu. Interesanti, ka 15 gadus vēlāk Jānis Streičs to izmantoja savā filmā “Likteņdzirnas”, kurā Jānis Paukštello šo pašu dziesmu dzied restorāna epizodē.

2005. gadāgadā Jānis Paukštello tika apbalvots ar Nacionālo kino balvu Lielais Kristaps par otrā plāna lomu Unas Celmas spēlfilmā “Augstuma robeža” (2005). Savukārt 2011. gadā izdevniecība “Jumava” publicēja žurnālistes Līgas Blauas grāmatu “Jānis Paukštello. Tintē, bet balts”.

Pārbaudi savas zināšanas par Latvijas filmām!

Portāls Dzentlmenis.lv grib pārbaudīt tavas zināšanas par Latvijas filmām! Aizpildi šo ātro testu un uzzini, cik labi orientējies Latvijas kino! Tavā rīcībā būs tikai 30 sekundes!

1 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

2 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

3 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

Your score is

The average score is 59%

0%

Jau iepriekš ziņojām:

Lai gan Jānis Paukštello atgriezies Dailes teātrī, izrāde “Čūsku vārdi” ar viņa līdzdalību tomēr nenotika. Gita Vīksnes rakstā žurnālā “Privātā Dzīve”, kas veltīts šai tēmai, norādīts, ka izrāde tika atcelta Jāņa Paukštello ve***ības stāvokļa dēļ.

Lasi arī: Latvijas banka atklāj, ka ja klients pārskaitot naudu, norāda informācijas mērķī šo, maksājums var tikt nekavējoties apturēts

Kā tagad klājās dzīvē Paukštello- vai satraukumam vairs nav pamta?

Turpinājumu lasiet nākošajā lapā

Leave a Comment